777 006 216
Navigace

Z nového Citroënu Jumper vznikl Type H 21. století

Už sedmdesát let je tomu, co se narodila slavná dodávka Citroën Type H. A k tomuhle výročí připravil designér David Obendorfer zajímavou perličku. Nový model jumper přestavil po vzoru starého oslavence.

Type H: pracant legendární

I když se auto objevilo poprvé v roce 1947, pracovalo v některých francouzských firmách až do devadesátých let minulého století. Jeho typické tvary (velký nos mu leckdy dal přezdívku Cyrano) a boky z vlnitého plechu učinily GH originálem, který si nikdo nespletl. Výroba byla ukončena až v roce 1981 poté, co bylo vyrobeno přes 473 tisíc vozidel.

První auta vynikala bohužel hlavně slaboučkým motorem, který měl sice objem 1,91 l, ale výkon jen 26 kW. Postupně se výkon zvyšoval a nasadily se také další agregáty, ale nikdy nešlo o žádného dravce silnic. Ale to nebyl účel. Vůz sloužil hlavně pro rozvážkovou službu a vlastně je zakladatelem klasické dodávky. Vyráběl se ale v nespočtu variací, a dokonce se i podíval do vojenské služby.

Zprávy z Businesscentra

NOVÝ CITROËN Ë-BERLINGO UŽITKOVÝ RODINNÝ VŮZ NABÍZÍ POHODLÍ A SVOBODU

13. 01. 2022

V roce 1996 se stává Berlingo jedním z prvních rodinných vozů určených především pro volný čas. CITROËN nyní rozšiřuje svoji nabídku o elektrickou verzi tohoto modelu. CITROËN ë-Berlingo je velmi praktický vůz s maximálně variabilním interiérem a velkým přepravním prostorem.
Nový CITROËN ë-Berlingo ocení zejména lidé vyznávající aktivní život, kterým není lhostejná otázka životního prostředí. Bez ohledu na věk najdou v Berlingu ideálního a všestranného partnera, který je naprosto bezpečně doveze za veškerými volnočasovými aktivitami.

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace.

10. 01. 2022

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace - Seznam Zprávy

 

CITROËN PŘIDÁVÁ ELEKTRICKOU VERZI ë-Berlingo

15. 11. 2021

ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI, ABY TAK REAGOVAL NA NOVÁ OČEKÁVÁNÍ SVÝCH ZÁKAZNÍKŮ

CITROËN Ë-JUMPY – 100% ËLECTRIC

28. 10. 2020

CITROËN Ë-JUMPY – 100% ËLECTRIC: PŘIJÍMÁNÍ OBJEDNÁVEK ZAHÁJENO I V ČESKÉ REPUBLICE

IDEÁLNÍ PARTNER PROFESIONÁLŮ V REŽIMU Ë-CONFORT