777 006 216
Navigace

Nové Berlingo Van L1 / L2 / L2 KOMBI

cena na dotaz

Legendární užitkový vůz Citroën Berlingo určený pro profesionální zákazníky, který byl na trh uveden v roce 1996 a vyrobilo se ho více než 1,5 milionů kusů, přenechává místo své třetí generaci pojmenované Berlingo Van. Podobně jako osobní verze představuje i Nový Berlingo Van generační skok z hlediska stylu a vybavení. Robustní vůz, který je plně v souladu s identitou značky, posiluje nabídku komfortních funkcí a modularity. Je koncipován na míru tak, aby se mohl uzpůsobit všem profesním potřebám. Existuje ve dvou délkách L1 a L2 a očekáváním svých zákazníků vychází vstříc tím, že si mohou vybrat mezi dvěma úpravami označovanými „Worker“ a „Driver“, které se liší svou filozofií a využitím, světlou výškou, úrovní vybavení a ochrany. Vůz nabízí velký nákladový prostor, snadný přístup a různé konfigurace interiéru díky kabině Extenso® nebo variantě polokombi Je tak ideálním partnerem všech profesí. Nový Citroën Berlingo Van využívá novou platformu zlepšující jeho ovladatelnost, komfort a bezpečnost. Mění zažité principy užitkových vozů, neboť nabízí 20 podpůrných prvků řízení a 4 technologie mobilního připojení, dále motory nejnovější generace, jako je nový dieselový motor 1.5 BlueHDi, benzínový motor 1.2 PureTech nebo automatická osmistupňová převodovka EAT8.

 

Nový Citroën Berlingo Van má mnoho předností a byl opatřen výbavou nejnovější generace. Zařízení, nákladový prostor, technologie, asistenční systémy řízení a bezpečnostní systémy vám budou představeny ve 14 krátkých videích. Naleznete v nich všechny podstatné informace o voze i fungování prvků výbavy. Citroën Berlingo Van už pro vás nebude představovat žádné tajemství.

PŘEDÁNÍ ČÁST KABINY

Jak funguje elektrická parkovací brzda?

Jaké výhody přináší u nového Berlingo Van vyvýšená přístrojová deska?

MODULARITA A NÁKLADOVÝ PROSTOR

Jaké jsou přednosti prodloužené nového Citroën Berlingo Polocombi?

Jakým způsobem přispívá kabina Extenso® k funkčnosti vašeho nového Berlingo Van?

Kdy a jak funguje indikátor přetížení?

TECHNOLOGIE

Kdy a jak používat Citroën Connect Box?

Jaké funkce nabízí Citroën Connect Nav?

Jak být neustále připojený díky Mirror Screen?

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

Co je to Surround Rear Vision?

Jak funguje aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL)?

Jak funguje rozšířený systém rozpoznávání dopravního značení?

Comment fonctionne le Régulateur de Vitesse Adaptatif (avec fonction Stop surboîte EAT8) ?

Jak a kdy používat Grip Control s Hill Assist Descent?

Zaslat dotaz

Obdivuhodná funkčnost

Nový Citroën Berlingo Van dokáže uspokojit extrémní rozmanitost potřeb. Jedná se o užitkový vůz na míru, který nabízí modularitu a multifunkčnost díky různým velikostem, kabinám, vstupům a velkému množství úložného prostoru. Jeho objem nákladového prostoru je ve velikosti L1 na nejvyšší úrovni segmentu a ve velikosti L2 poskytuje nejlepší účinnost architektury (poměr užitečného objemu a vnějších rozměrů)

 

Nový Citroën Berlingo Van je stejně jako osobní verze k dispozici ve dvou délkách karoserie: standardní délka L1 440 cm s rozvorem 278 cm a prodloužená délka L2 475 cm s rozvorem 297 cm. Ta nabízí velmi vyvážený profil, důmyslně rozložený mezi rozvorem a zadním převisem. Kabina Extenso® je třímístná a je určena pro profesionální uživatele pracující v týmu, kteří se potřebují přesunovat ve větším počtu. Na přední sedadla se vejdou 3 osoby, středové sedadlo je širší a může se přeměnit na mobilní kancelář s otočným stolkem. Kabina Extenso® je snadno přizpůsobitelná nejrůznějším situacím, její boční sedadlo lze sklopit, čímž se prodlouží nákladová délka a užitečný objem je od 3,3 do 3,8 m3 ve velikosti L1 a 3,9 až 4,4 m3 ve velikosti L2. V kabině je rozmístěna celá řada odkládacích přihrádek, do nichž lze uložit doklady či nářadí tak, aby byly na dosah ruky.

Varianta polokombi Nového Berlinga Van je určena pro podnikatele, kteří potřebují přepravovat 1 až 5 osob a velké objemy, je k dispozici ve verzi L2 a nevyžaduje žádnou transformaci, je součástí tovární verze. Nové Berlingo Van v této konfiguraci poskytuje větší modularitu a mutifunkčnost. Dle způsobu použití nabízí jedinečný komfort ve 2. řadě, v tomto segmentu poskytuje rekordní prostor ve výši kolen (odpovídající verzi VP) a jedinečnou nákladovou délkou po sklopení předního sedadla spolujezdce a 2. řady sedadel, dále mobilní mřížovou přepážku s otvorem.

 

20 podpůrných prvnků řízení a manévrovatelnosti

Nový Citroën Berlingo Van je vybaven celou řadou moderních technologií, které zajišťují vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti.  


Některé se objevují v rámci všech segmentů UV vůbec poprvé

Ukazatel přetížení: tato zcela nová funkce uživatele upozorňuje, že byla překročena maximální přípustná hmotnost; ať už se jedná o maximální technicky povolenou hmotnost při zatížení, nebo o dovolené zatížení každé nápravy (přední a zadní). Cíl je trojí: předcházet riziku přetížení a riziku spojenému s prasknutím pneumatiky nebo jejím předčasným opotřebením, splnit očekávání zákazníků ohledně bezpečnosti a vyhnout se pokutě v případě přetížení. Měření hmotnosti se spouští dvěma způsoby: při spouštění motoru automaticky, v klidu stisknutím tlačítka umístěného v nákladovém prostoru. Systém je pak aktivní po dobu 5 minut.


Surround rear vision 

tento systém zlepšuje viditelnost při jízdě, například při manévrování ve stísněných prostorách a prostředích (sklady, staveniště, městský provoz ...), aniž by byla ohrožena ochrana nákladu díky zcela plechovému obložení stěn (obsah může být někdy vyšší než hodnota vozidla, je snadno vystaven krádeži, jakmile je na zboží vidět zvenku). Systém umí zobrazovat okolí v blízkosti vozu, omezuje slepé úhly pro řidiče oplechované dodávky tím, že na 5" barevný displej umístěný na místě středového zpětného zrcátka zobrazuje obraz ze dvou kamer umístěných ve stojce zpětného zrcátka spolujezdce a v horní části zadních dvoukřídlých dveří. Tento systém má tři dílčí funkce:
- boční pohled na straně spolujezdce: po stisknutí tlačítka na konci páčky směrového světla umožňuje zobrazit boční zónu na straně spolujezdce
- zadní monitorovací pohled: přináší pohled v ose vozu.
- vizuální pomoc při couvání: po zařazení zpátečky umožňuje zobrazit nejbližší okolí za vozem (při pohybu vpřed je standardním pohledem zadní monitorovací pohled).

Komfort na úrovni osobních vozů

Tato nová generace vozu Berlingo UV nabízí díky nové modulární platformě optimalizovanou strukturu a tím více užitečných funkcí z hlediska ovladatelnosti, komfortu a bezpečnosti. Vůz je vybaven moderními inteligentními technologiemi podpůrných prvků výbavy a konektivity a rovněž motory nejnovější generace. Účinná architektura vozu Nový Citroën Berlingo Van zajišťuje ještě větší funkčnost. Modulární platforma vozu vychází vpředu z platformy EMP2, podlaha vzadu je převzata ze současného vozu Berlingo. Přední část umožňuje lepší manévrovatelnost díky elektrickému posilovači řízení a ideálnímu poloměru otáčení, došlo rovněž ke snížení hmotnosti a vůz využívá nejmodernější podpůrné prvky řízení.

Nový Citroën Berlingo Van zachovává osvědčené principy značky a je věrný programu Citroën Advanced Comfort®. Nápravový systém využívá to nejlepší z know-how značky pro ještě lepší komfort. Díky němu je každá cesta chvílí klidu jak pro řidiče, tak pro případnou posádku, vůz dokáže za všech okolností odfiltrovat veškeré nerovnosti vozovky. Optimální komfort jízdy, který Nové Berlingo Van nabízí řidiči i posádce, se projevuje komfortem polohy při řízení i v případě řidičů vyšší postavy, komfortem sedadel (výškové i bederní nastavení a samostatná opěrka), komfortem odpružení a komfortem akustické izolace.

Pro komfortní řízení každý den a za jakéhokoliv počasí je Nové Berlingo Van vybaveno stěrači „Magic Wash“, které zachovávají dobrý výhled, kdy jsou ostřikovače zabudované přímo do stěrače. Další níže vyjmenované prvky výbavy a technologií zase pomáhají odlehčit psychickou zátěž řidiče.

 

Výkonný společník

Nové Berlingo Van může být vybaven benzínovými motory 1.2 PureTech nebo dieselovými motory 1.5 BlueHDi vhodnými do jakékoliv situace, k provozu ve městě i mimo něj, tedy řadu motorů s vynikající výkonností, jež jsou přitom šetrné k životnímu prostředí. U některých motorů se navíc objevuje osmistupňová automatická převodovka EAT8 pro pohodlné řízení do jakékoliv vzdálenosti.

Tato automatická osmistupňová převodovka „Efficient Automatic Transmission“ (s páčkami pod volantem pro možné manuální řazení), která byla vyvinuta ve spolupráci s japonskou specializovanou firmou Aisin, funguje intuitivně a plynule. Nabízí každodenní komfort a díky optimalizaci přenosu točivého momentu mezi motorem a převodovkou příjemnější řazení, dva další rychlostní stupně zmenšují záškuby mezi přeřazováním.

 

Podpurné prvky řízení na míru

Systém Grip Control je pokročilý protiprokluzový systém, který reaguje podle dané situace a za všech okolností optimalizuje pohyblivost vozu. Voličem si můžete podle podmínek sjízdnosti, v nichž se pohybujete, vybrat jeden ze 4 režimů (normální, terén, sníh nebo písek).

Asistent pro rozjezd do svahu (Hill Assist) (spojený s elektronickým stabilizačním systémem ESP) se aktivuje při sklonu svahu vyšším než 5 % a udržuje vůz automaticky na místě po dobu 2 vteřin od uvolnění brzdového pedálu, takže získáte čas na sešlápnutí pedálu plynu.

Funkce omezovače rychlosti zaručuje klidné řízení. Vůz s jeho pomocí nepřekročí rychlost, kterou si řidič předem navolí.

 

Technická data
Délka: 440 cm Velikost L1 / 475 cm Velikost L2
Šířka: 210 cm (nesklopená zpětná zrcátka)
Výška: 180 cm Velikost L1 / 185 cm Velikost L2
Užitečný objem: 3,3 m3 Velikost L1 / 3,9 m3 Velikost L2 a s kabinou Extenso až 3,8 m3 ve velikosti L1 a 4,4 m3 ve velikosti L2
Užitečné zatížení: až 1 000 kg Velikost L1 / až 950 kg Velikost L2
Užitečná délka: 181 cm Velikost L1 / 216 cm Velikost L2
Přípojná hmotnost: až 1 500 kg (brzděný přívěs) podle motoru

Konfigurace na míru

Nový Citroën Berlingo Van nabízí obrovský výběr různých tvarů, z nichž si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Může být rovněž přebudován na pohotovostní a asistenční vůz, na izotermický vůz či na dopravní prostředek pro přepravu osob s omezenou hybností, na pick-up nebo na vůz 4×4...

Zprávy z Businesscentra

NOVÝ CITROËN C4 X & NOVÝ ELEKTRICKÝ CITROËN Ë-C4 X, KTERÝ V SOBĚ SPOJUJE ELEGANCI FASTBACKU, KULTIVOVANOST PROSTORNÉHO ČTYŘDVEŘOVÉHO VOZU A PŘÍSTUP SU

05. 09. 2022
  • Citroën představuje novou, elegantní, atraktivní a cenově dostupnou alternativu ke klasickým hatchbackům a SUV střední velikosti.
  • Nový Citroën C4 X a Citroën ë-C4 X v sobě spojují eleganci siluety fastbacku, moderní přístup SUV a s délkou 460 cm nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu.
  • Tato novinka významně přispěje k růstu mezinárodních prodejů značky Citroën.
  • C4 X a ë-C4 X nabízejí díky intuitivnímu rozhraní infotainmentu MyCitroën Drive Plus, které se poprvé objevilo v novém Citroënu C5 X, nejnovější úroveň konektivity.
  • ë-C4 X nabízí s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k dojezd podle WLTP až 360 km a rychlé dobíjení 100 km/10 min při 100 kW DC.
  • Vozy kladou důraz na prostornost a celkově klidný zážitek, k čemuž přispívá velkorysý prostor pro kolena ve 2. řadě, velký zavazadlový prostor o objemu 510 litrů a elektrický pohon, který umožnuje nepřetržitý přístup do městských zón v tichosti a bez vibrací.
  • Oba vozy vynikají komfortem na palubě díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort®.
  • Mezi dostupné motory (v závislosti na trhu) patří tři benzinové motory Citroën PureTech a jeden dieselový motor, jakož i 100% elektrický motor pro ë-C4 X, který bude na řadě evropských trhů nabízen exkluzivně.    

NOVÝ CITROËN Ë-BERLINGO UŽITKOVÝ RODINNÝ VŮZ NABÍZÍ POHODLÍ A SVOBODU

13. 01. 2022

V roce 1996 se stává Berlingo jedním z prvních rodinných vozů určených především pro volný čas. CITROËN nyní rozšiřuje svoji nabídku o elektrickou verzi tohoto modelu. CITROËN ë-Berlingo je velmi praktický vůz s maximálně variabilním interiérem a velkým přepravním prostorem.
Nový CITROËN ë-Berlingo ocení zejména lidé vyznávající aktivní život, kterým není lhostejná otázka životního prostředí. Bez ohledu na věk najdou v Berlingu ideálního a všestranného partnera, který je naprosto bezpečně doveze za veškerými volnočasovými aktivitami.

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace.

10. 01. 2022

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace - Seznam Zprávy

 

CITROËN PŘIDÁVÁ ELEKTRICKOU VERZI ë-Berlingo

15. 11. 2021

ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI, ABY TAK REAGOVAL NA NOVÁ OČEKÁVÁNÍ SVÝCH ZÁKAZNÍKŮ