777 006 216
Navigace

Operativní leasing

je forma dlouhodobého pronájmu vozidla, které vlastní a financuje ve prospěch zákazníka leasingová společnost, včetně pestré škály doplňkových služeb volitelných zákazníkem. Vozidlo se po uplynutí smluvně dohodnuté doby zpravidla vrací leasingové společnosti.

Naše společnost nabízí nejen velkým firmám, ale drobným živnostníků nebo soukromým osobám levné a atraktivní řešení jejich vozového parku pomocí operativního leasingu. Operativní leasing nebo také Full service leasing představuje komplexní péči o Váš stávající či budoucí autopark se zaměřením na dodání všech služeb souvisejících s provozem Vašeho vozu (jako je jeho financování, pojištění a další připojištění, řešení pojistných událostí, záruční i pozáruční servis, dálniční známky, pneuservis atd.). To vše za stálý měsíční paušál. Operativní leasing Vám pomůže snížit náklady a zefektivnit provoz.

 

Výhody operativního leasingu 

Odpadá nutnost počátečního finančního zatížení nájemce (tzv. akontace)

  • U operativního leasingu nutnost počáteční akontace odpadá, nájemce tak může finanční prostředky využít jinak. 

Flexibilní zvolení délky pronájmu

  • U operativního leasingu není doba pronájmu omezena. Smlouva na operativní leasing je uzavírána nejčastěji v délce 24 – 48 měsíců.   

Vozidlo není uvedeno v rozvaze nájemce - vozidlo odepisuje pronajímatel

  • Operativní leasing firmu nezatíží, nepromítá se do finanční bilance nájemce, je tedy takzvaně mimobilanční.  

DPH měsíční splátky je 100% odpočitatelnou položkou

  • Měsíční splátka je u operativního leasingu daňově uznatelným nákladem a DPH obsažená ve splátce snižuje v plné míře celkovou daňovou povinnost nájemce.  

Nájemce financuje pouze opotřebení vozidla do výše zůstatkové hodnoty

  • Nájemce v průběhu operativního leasingu hradí pouze rozdíl mezi pořizovací hodnotou a tržní zůstatkovou cenou vozidla. Opotřebení vozidla tedy plně odpovídá najetým kilometrům a době pronájmu.  

Zákazníkovi odpadají starosti s prodejem ojetého vozidla nese tak nulové riziko poklesu zůstatkové hodnoty

  • Na konci sjednané doby pronájmu se leasingová společnost postará o prodej ojetého vozidla. Nájemce má však možnost přednostní nabídky ojetého vozidla k prodeji.  

Výrazné slevy na vozidla všech značek, zvýhodněné sazby pojištění a servisních prací

  • Nájemce profituje na slevách, které jsou leasingové společnosti poskytovány. Vzhledem k objemu vozidel ve správě jsou tyto výrazně vyšší, než na jaké by dosáhl nájemce samostatně.  

Splátky jsou garantovány po celou dobu pronájmu

  • Po celou dobu splácení máte výši splátky garantovanou (kromě případů podstatného zvýšení nákladů, které nejsou ovlivnitelné poskytovatelem operativního leasingu, tj. zákonné pojištění, poplatek za rádio, silniční daň či dálniční známka apod.).  

Minimum administrativy, vše vyřizuje leasingová společnost

  • Kompletní administraci (od registrace vozu, přes platbu silniční daně, zajištění pojištění, poplatku za rádio atd.) za Vás vyřídí leasingová společnost.

 

Spolupráce

 

Zprávy z Businesscentra

AdBlue® na čerpacích stanicích

24. 08. 2019

Řidiči osobních auto, užitkových, kamionové dopravy, autobusů a autokarů mají na vybraných čerpacích stanicích k dispozici AdBlue. Je to mimořádně čistý roztok speciálně vyvinutý pro dieselové motory se systémem SCR.

 

 

KATALOG RÉTROMOBILE

13. 02. 2019

U příležitosti stého výročí založení vydává Citroën speciální sběratelský katalog s vybranými 30 vozy zastupujícími 100 let historie značky. Výborná příležitost, jak si udělat nádhernou cestu v čase! Užijte si čtení…

EU rozhodla o razantním snížení emisí u aut

10. 10. 2018

Osobní automobily vyráběné v Evropské unii od roku 2030 by měly vypouštět o 35 procent méně oxidu uhličitého než v roce 2021, dodávky pak o 30 procent méně, uvedlo v úterý večer na Twitteru rakouské předsednictví EU. Po 13 hodinách jednání se na tom v Lucemburku v úterý pozdě večer dohodli ministři životního prostředí členských zemí.