777 006 216
Navigace

Peugeot, Citroën a Opel naráz ukázaly své dodávky, liší se jen detaily

Všechny tři zmíněné dodávky, tedy Partner, Berlingo i Combo, se nabízejí ve třímístné a pětimístné variantě. V prvním případě jsou vpředu tři samostatná sedadla, v druhém jde o provedení dvě sedačky vpředu a tři vzadu.

Na výběr jsou dvě délky, 440 nebo 475 centimetrů. Delší varianta má ložnou plochu dlouhou dva metry, užitečná hmotnost v závislosti na zvolené motorizaci dosahuje až jedné tuny. Za autem lze táhnout až 1,5 tuny těžký brzděný přívěs.

Zajímavou technickou inovací je ukazatel zatížení, který automaticky kontroluje, zda jste do auta nenaložili více nákladu, než kolik zvládne uvézt. Měření hmotnosti se spouští dvěma způsoby: při spouštění motoru (automaticky) nebo při stání stisknutím tlačítka umístěného v nákladovém prostoru. Na jakém principu nová funkce pracuje, automobilky neuvedly.

Nechybí ani další prvky komfortní výbavy: adaptivní tempomat, nový multimediální systém s integrovanou navigací nebo rozpoznávání dopravních značek. Z bezpečnostní výbavy nechybí sledování mrtvého úhlu, automatické brzdění před překážkou nebo udržování vozidla v jízdním pruhu.

Pět motorizací v nabídce

V nabídce jsou manuální pětistupňové a šestistupňové převodovky, pro nejsilnější naftový a benzínový motor je k dispozici osmistupňový automat. Nabídka motorizací zahrnuje benzínovou dvanáctistovku a patnáctistovku (110 a 130 k) a dále naftovou 1,5 BlueHDi naladěnou na 75, 110 nebo 130 koní.

Prodej bude zahájen letos na podzim. Všechny tři užitkové verze se liší pojetím přední masky, v interiéru pak najdete třeba jiné zapínání světlometů u opelu a zbylé dvojice, jinak je vše v rámci úspory nákladů stejné. Prodejní cenu zatím ani jedna ze značek koncernu PSA neuvedla.

Zprávy z Businesscentra

NOVÝ CITROËN Ë-BERLINGO UŽITKOVÝ RODINNÝ VŮZ NABÍZÍ POHODLÍ A SVOBODU

13. 01. 2022

V roce 1996 se stává Berlingo jedním z prvních rodinných vozů určených především pro volný čas. CITROËN nyní rozšiřuje svoji nabídku o elektrickou verzi tohoto modelu. CITROËN ë-Berlingo je velmi praktický vůz s maximálně variabilním interiérem a velkým přepravním prostorem.
Nový CITROËN ë-Berlingo ocení zejména lidé vyznávající aktivní život, kterým není lhostejná otázka životního prostředí. Bez ohledu na věk najdou v Berlingu ideálního a všestranného partnera, který je naprosto bezpečně doveze za veškerými volnočasovými aktivitami.

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace.

10. 01. 2022

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace - Seznam Zprávy

 

CITROËN PŘIDÁVÁ ELEKTRICKOU VERZI ë-Berlingo

15. 11. 2021

ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI, ABY TAK REAGOVAL NA NOVÁ OČEKÁVÁNÍ SVÝCH ZÁKAZNÍKŮ

CITROËN Ë-JUMPY – 100% ËLECTRIC

28. 10. 2020

CITROËN Ë-JUMPY – 100% ËLECTRIC: PŘIJÍMÁNÍ OBJEDNÁVEK ZAHÁJENO I V ČESKÉ REPUBLICE

IDEÁLNÍ PARTNER PROFESIONÁLŮ V REŽIMU Ë-CONFORT