777 006 216
Navigace

NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS: CITROËN POSILUJE SVÉ ZASTOUPENÍ NA SVĚTOVÉM TRHU S VOZY SUV

Citroën, který již ukázal model C5 Aircross, nyní posiluje svou mezinárodní ofenzivu ve světě SUV a odhaluje Nový Citroën C3 Aircross, kompaktní SUV nové generace s výrazným charakterem. Díky své unikátnímu tvaru a velkorysým rozměrům působí silně a svěže. Osobnost vozu podtrhuje široká škála prvků personalizace, v nabídce je 90 barevných kombinací u exteriéru a 5 stylů interiéru. Toto SUV, které nese přívlastek „People minded“, se inspirovalo očekáváním zákazníků a nabízí bezkonkurenční prostornost, modularitu a díky panoramatickému prosklenému střešnímu oknu je otevřené světlu. C3 Aircross využívá program „Citroën Advanced Comfort®“ a poskytuje pohodu na palubě a nový zážitek z jízdy. Vůz se cítí dobře ve městě i v terénu, jeho pohyblivost je vylepšena díky funkci Grip Control a systému Hill Assist Descent. Využívá nejmodernější technologie, nabízí 12 podpůrných prvků řízení, jako je head-up displej, a 4 technologie související s konektivitou, jako je indukční bezdrátové nabíjení telefonu. Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross se na evropském trhu objeví ve druhém pololetí roku 2017.SUV ofenzíva značky Citroën na mezinárodním poli se v roce 2017 zintenzivňuje. Po modelu Citroen C5 Aircross, SUV segmentu C, který byl představen na dubnovém šanghajském autosalonu, nyní značka
odhaluje nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross, které hodlá dobýt segment, jehož objem se mezi roky 2012 a 2016 v Evropě i ve světě zpětinásobil. Vozy SUV s přívlastkem „People minded“ se inspirovaly od zákazníků a jejich tvůrci měli od samotného počátku na paměti způsob, jakým zákazníci auta používají, a že si přejí, aby toto používání probíhalo v duchu optimismu a sdílení. „Nová generace“ SUV přidává k ochrannému charakteru exteriéru vozu i atraktivitu výrazné osobnosti plné energie a vytváří novou referenci z hlediska komfortu, uživatelských vlastností a života na palubě. Vozy zosobňují veškeré know-how značky z hlediska designu, prostornosti a pohody.

Nový C3 Aircross, který se inspiroval od koncepčního vozu C-Aircross, jenž se představil na ženevském autosalonu 2017, je věrný principům vozů značky Citroën a přináší závan čerstvého vzduchu do světa kompaktních SUV. Zvnějšku se vyznačuje jedinečnou morfologií a bezprecedentní nabídkou prvků personalizace, které mu dodávají sebevědomý vzhled. Uvnitř nabízí inovativní komfort, který zajišťuje program Citroën Advanced Comfort®, větší prostornost, modularitu nebo prosvětlení. Nový C3 Aircross dokonale odpovídá modernímu způsobu života, nabízí vynikající konektivitu a technologie usnadňující život ve městě i mimo něj. Jedním slovem je to SUV, jenž milovníkům stylu, pohody a cest nabízí zcela nový zážitek.

Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross se ve světě SUV odlišuje v několika bodech:

 

SUV VÝRAZNÉHO CHARAKTERU S VELKÝMI MOŽNOSTMI PERSONALIZACE

Nový Citroën C3 Aircross je kompaktní SUV o délce 415 cm, které se vyznačuje výrazným, originálním a svěžím charakterem. Má jedinečný tvar typický pro nové modely Citroën a veškeré atributy robustního ochranného SUV: vyšší světlou výšku, vysoko posazené sedadlo řidiče, zpevněnou spodní část nárazníku vpředu i vzadu, velká kola a široké blatníky. Jeho silueta s velkorysými tvary je zdůrazněna výraznými grafickými prvky, jako jsou barevné body na střešním nosiči a zadní postranní okénka s efektem žaluzií. C3 Aircross se vyznačuje bezprecedentní nabídkou osobních úprav na míru, kterou tvoří 90 barevných kombinací u exteriéru včetně odstínů střechy u dvoubarevných verzí a 4 balíčky Pack Color, v interiéru je k dispozici 5 velmi různorodých stylů. Z kabiny, která je koncipována horizontálně, vyzařuje pocit prostoru a ochrany. I za volantem cítíte SUV charakter vozu a jeho jízdní vlastnosti. C3 Aircross je díky své kompaktnosti mrštný ve městě, funkce Grip Control a systém Hill Assist Descent mu dodávají schopnost vyrazit na cesty. Při nich se vůz C3 Aircross může spolehnout na širokou nabídku benzínových a dieselových úsporných a účinných motorů. 

 

KOMPAKTNÍ SUV NABÍZEJÍCÍ NEJVĚTŠÍ PROSTORNOST A MODULARITU V SEGMENTU

Program Citroën Advanced Comfort®, podtrhující pozornost, která byla věnována pohodě těla a ducha, ukazuje na praktický a velkorysý charakter tohoto kompaktního SUV nové generace. Nový Citroën C3 Aircross se díky své důmyslné architektuře kompaktního SUV velmi snadno ovládá, současně je pohodlný a plně funkční. Nabízí široká komfortní sedadla a vynikající prostornost (lepší výšku ke stropu, velký prostor pro nohy), modularitu nemající obdoby (posuvná lavice dělená na 2 samostatné části, možnost sklopení opěradla předního sedadla do polohy stolek zvětšující délku zavazadlového prostoru na 240 cm) a výjimečný zavazadlový prostor (410 litrů, rozšiřitelný na 520 litrů). K dobré pohodě na palubě slouží i kabina zalitá světlem díky velkému panoramatickému otevíratelnému střešnímu oknu. Moderní vůz C3 Aircross je vybaven důmyslně rozmístěnými odkládacími přihrádkami včetně prostoru pro bezdrátové nabíjení telefonů ve středové konzole a nabízí komplexní řadu podpůrných prvků řízení, jako je head-up displej, Active Safety Brake, samočinné přepínání světel, systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí, a nesmíme zapomínat ani na užitečné technologie, jako je Park Assist nebo Citroën Connect Nav.

Po modelu Citroën C5 Aircross, což je SUV segmentu C, který byl představen na šanghajském autosalonu, se mezinárodní ofenzíva SUV značky Citroën zrychluje a zahrnuje již druhé SUV. Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross, které bylo dnes představeno v Paříži, se dostane na evropský trh do konce roku. Toto SUV s přívlastkem „People minded“ v sobě snoubí veškeré know-how značky z hlediska prostornosti, modularity a pohody a vyznačuje se tvarem, který je v segmentu B-SUV jedinečný. Nabízí odlišný přístup, ochranu i možnost úniku, zcela v souladu s očekáváními dnešních zákazníků.“

Linda Jackson, generální ředitelka značky Citroën

 

01 – SUV S VÝRAZNÝM CHARAKTEREM A NABÍDKOU PERSONALIZACE

Nový Citroën C3 Aircross je kompaktní SUV, pro které je typický silný, originální a svěží vzhled. Jeho tvar je zcela v souladu s posledními modely značky a má všechny atributy robustního a ochranářského SUV. Nabízí rovněž bezkonkurenční možnosti personalizace. Jeho SUV charakter a optimismus souvisí rovněž s funkcí Grip Control® se systémem Hill Descent Assist, která slouží jako výzva k jízdě mimo zpevněné cesty.

 

JEDINEČNÝ TVAR SUV

Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross se zrodilo v hlavách členů konstrukčních týmů pod vedením Alexandra Malvala, šéfdesignéra značky Citroën. Citroën C3 Aircross na první pohled upoutá jedinečným tvarem, svěžestí a ochranářským charakterem. Kompaktní a vysoký vůz (délka: 415 cm, šířka: 176 cm; výška: 164 cm) nabízí nádherné proporce a plynulé a současně dynamické linie. Atraktivní kompaktní SUV značky Citroën na silnici dominuje. Nový Citroën C3 Aircross zaujme díky propracované krátké a současně vysoké kapotě, jež mu dodává v tomto segmentu jedinečný postoj. Vyzařuje z něj dojem síly a robustnosti, vepředu i vzadu upoutá světelný podpis, karoserie je horizontálně dobře vyvážená, velkorysé tvary nevykazují žádné známky agresivity. C3 Aircross dobře sedí na kolech s velkým průměrem a může se pochlubit o 20 mm vyšší světlou výškou ve srovnání s novou C3, od níž přebral platformu. K dynamickému a ochranářskému stylu SUV přispívají i široké blatníky a zesílené spodní části nárazníku. Všechny tyto prvky posilují dobrodružnou stránku vozu a zajišťují mu jedinečnou osobnost.

Přední část vozu nový Citroën C3 Aircross přebírá grafický podpis Citroënu s dvouúrovňovými světly. Dodávají přední masce výraz a jsou nositeli identity podobně jako Citroen C3 a C4 Picasso. V horní části jsou to denní světla s LED diodami spojená s dvojitou chromovanou lištou ve tvaru stylizovaných šípů, která se táhne po celé šířce vozu. Hlavní osvětlovací funkci zastává spodní část, kterou tvoří světlomety ve tvaru zaoblených čtverců s barevnou lištou kolem a mlhová světla. Uprostřed je široký vstup vzduchu dodávající vozu dojem síly. Ve spodní části vše podtrhuje zesílená spodní část nárazníku, která posiluje SUV charakter vozu C3 Aircross.

Na zadní straně upoutají výrazná „ramena“, která zvýrazňují šířku a propracovaný charakter SUV. Zadní světla s 3D efektem odkazují na novou C3 a koncepční vůz C-Aircross. Sofistikovaná světla jsou sladěná s černě lesklými prvky na dveřích zavazadlového prostoru, kde je umístěn dvoubarevný monogram C3 Aircross a leskle černé stylizované šípy tvořící logo značky. Odvážná kombinace, která rozšiřuje oba bloky světel a posiluje dojem šířky vozu a současně jeho technologický charakter. Velký zadní nárazník s ochrannou lištou odkazuje na přední část vozu a opět potvrzuje robustnost a ducha SUV.

Nový Citroën C3 Aircross je jako správné SUV opatřen na boku širokými blatníky na úrovni podběhů kol a černými prahovými lištami. Při pohledu na tvar vozu je jasně znatelná jeho originalita. Horizontální vyváženost a příslib vnitřního objemu charakterizují profil vozu, který je poznamenaný inovativními prvky, jako jsou zadní postranní okénka vytvářející jedinečný podpis vozu. Zadní postranní okénka, která se objevila již v koncepčním voze C-Aircross, jsou z polykarbonátu a je do nich zabudovaná barevná fólie vytvářející výrazný grafický kontrast vůči zadnímu sloupku. Vytvářejí dojem žaluzií, představují jedinečný prvek a zakrývají pohled do vozu, aniž by přitom bránily vstupu světla.

 

 

SUV UPRAVITELNÉ NA MÍRU VLASTNÍMU VKUSU: 90 KOMBINACÍ

Dalším prvkem vytvářejícím design a osobnost nového SUV Citroën C3 Aircross je jeho snaha co nejblíže se přiblížit osobnosti zákazníků. Designéři značky Citroën mu stejně jako nové C3 dodali moderního a odvážného ducha a umožnili jeho všemožné úpravy. Každý tak může vyjádřit svůj charakter, od tradičního po extravagantní. Zákazník si může vybrat odstín střechy a spojit ho s některým balíčkem Pack Color. Barevné prvky v něm obsažené, které dynamizují a rytmizují styl kompaktního SUV, byly navrženy do sebemenšího detailu: objevují se střešních nosičích, zadních postranních okénkách, vnějších zpětných zrcátkách, lištách kolem předních světlometů a na středech kol s lištou kolem.

Vůz C3 Aircross se při své snaze o odlišení opírá o širokou škálu prvků personalizace exteriéru. SUV nabízí 90 různých kombinací, které odrážejí charakter a vkus každého zákazníka:

 

8 odstínů karoserie (Natural White, Ink Black, Misty Grey, Cosmic Silver, Passion Red, Breathing Blue, Sable, Spicy Orange)

4 odstíny střechy pro dvoubarevné kombinace (Ink Black, Natural White, Spicy Orange nebo Sable – podle daného trhu)

4 balíčky Pack Color (oranžová, šedá, bílá, černá).

 

Zákazníci tak mohou podle přání oživit klasické odstíny či změkčit kontrasty. Na výběr je rovněž několik typů kol, v nabídce je kolekce stylizovaných 16" disků nebo 16" a 17" litá kola s diamantovým výbrusem..

Úpravy na míru nabízí i kabina nového C3 Aircross, kde je na výběr 5 rozdílných stylů. Design interiéru se inspiroval různými světy, jako je například svět módy nebo nábytkářství. Používá čisté linie, ochranářsky působící tvary, propracované detaily a různé textury na palubní desce. Díky sladění barev a materiálů, ozdobným dveřním panelům, barevným prvkům na volantu, větrákům či čalounění sedadel vznikají dosud nevídané styly, posádka se ve voze může cítit jako doma v obývacím pokoji. Podle tónu zvoleného stylu, který může být neutrální, hřejivý, dynamický nebo luxusní, nabízí C3 Aircross řidiči a posádce další možnost ukázat vlastní vkus:

Standardní styl kladoucí důraz na čistý střídmý design s šedou texturovanou palubní deskou a látkovým čalouněním sedadel Mica Grey, s bílou lištou kolem výduchů klimatizace.

Styl Metropolitan Grey, pro který je důležitý prostor, jas a pohoda na palubě. Nabízí světlé tóny a příjemné textilní materiály, které se objevují i jako ozdobné prvky na palubní desce. Výduchy jsou zvýrazněné oranžovou lištou.

Styl Urban Red vyjadřující vitalitu a posilující technologickou povahu SUV. Pohrává si s kontrasty mezi tmavými odstíny a oranžovými prvky v prošití sedadel z látky Quartz Dark Grey a oranžovou lištou kolem větráků. Palubní deska je potažena materiálem PET

Styl Hype Mistral evokující luxus. Čalounění je kombinací černé kůže s látkou s pepitovým vzorem, palubní deska je potažena materiálem PET. Výduchy dostaly saténově chromovanou lištu.

Styl Hype Colorado, který je rovněž určen pro náročnější zákazníky. Používá nejkvalitnější měkké materiály a specifické zpracování v odstínu Colorado, který se objevuje na sedadlech, jež jsou napůl kožená, na dvoubarevném volantu a na palubní desce.

 

 

ŘÍZENÍ SUV

C3 Aircross ukazuje i za volantem svou sounáležitost se světem SUV a své jízdní vlastnosti. Nový Citroën C3 Aircross dominuje silnici díky své vysoké světlé výšce a velkým kolům. Vůz se cítí dobře v každém terénu, a to díky funkci díky Grip Control® se systémem Hill Descent Assist. Vůz C3 Aircross je připraven vyrazit mimo město, dokáže se vydat i na nezpevněné cesty. Je proto určen jak pro milovníky jízd po městě a nákupů, tak pro fanoušky sportu, rekreace a dalších outdoorových aktivit.

C3 Aircross se systémem Grip Control® umožňujícím jízdu za jakýchkoliv podmínek, specifickými 16" nebo 17" pneumatikami Mud & Snow nabízí opravdu všestranné řízení a je určen pro jakýkoliv typ silnice, bez ohledu na podmínky a povrch. Systém Grip Control® zvyšující bezpečnost nabízí 5 režimů, je možné ho nechat fungovat automaticky v režimu Standard, nebo si zvolit některý z ostatních režimů (Písek, 4×4, Sníh, ESP OFF).

Se systémem Grip Control® je spojena funkce Hill Assist Descent, která auto udrží v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích. Tato technologie umožňuje zachovat dráhu vozu a snižuje riziko proklouznutí při cestě dolů. Tato nová podpůrná funkce řízení zajišťuje dokonalou a zcela bezpečnou kontrolu nad řízením vozu C3 Aircross. Systém udržuje vůz při velmi nízké rychlosti (3 km/hod) a dodává kontrolu a bezpečí ve všech rizikových situacích.

Technologie a příslib úniku zajišťuje široká nabídka úsporných a účinných motorů poslední generace. C3 Aircross je ideální partner pro každodenní cesty po městě nebo víkendové či prázdninové výlety do jiných destinací. Je vybaven tříválcovými motory PureTech s nejnovějšími technologiemi zajišťujícími vynikající reakceschopnost a nízkou spotřebu paliva a emisí (International Engine of the Year 2015 & 2016). Rovněž motory BlueHDi přinášejí potěšení z jízdy, úspornost a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Benzínové verze: Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je v nejvýkonnější verzi k dispozici s motorem PureTech 130 s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6. Motor PureTech 110 je nabízen s manuální převodovkou (PureTech 110 BVM), ale je k dispozici i s automatickou převodovkou EAT6 nabízející maximální pohodu a komfort (PureTech 110 EAT6). Základní verze výbavy zahrnuje motor PureTech 82 s manuální převodovkou.

Dieselová verze: Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je k dispozici s manuální převodovkou a motory BlueHDi120 BVM6 a BlueHDi 100 BVM.

Těchto 6 motorů, které budou všechny k dispozici v Evropě, doplní dva specifické motory určené pro export do zámoří: benzínový motor PureTech 110 EAT6 a dieselový motor HDi 90 BVM.

 

 

 

KOMPAKTNÍ SUV S NEJVĚTŠÍ PROSTORNOSTÍ A MODULARITOU V SEGMENTU

Program Citroën Advanced Comfort®, k němuž tvůrci vozu přihlíželi ve všech fázích projektu, klade velký důraz na pohodu těla i duše a je zásadním prvkem praktického a velkorysého charakteru tohoto kompaktního SUV s přívlastkem „People minded“. C3 Aircross je koncipován jako plnohodnotné, přívětivé a přátelské místo pro život. Díky důmyslné architektuře kombinuje vnější kompaktnost a mimořádný vnitřní prostor. Nový Citroën C3 Aircross usnadňuje život a jeho použití je díky intuitivním technologiím velmi pohodlné.

NEJVĚTŠÍ PROSTORNOST V SEGMENTU

Nový Citroën C3 Aircross klade důraz na pohodlí, k němuž přispívá vnímání prostoru a pocit pohody. K tomuto vjemu, který pocítíte bezprostředně po nasednutí do vozu, přispívá horizontálně koncipovaná palubní deska, která tak uvolňuje místo v kabině, i příjemná a pohodlná sedadla. Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je prostorné a dle libosti ho lze upravovat. V tomto segmentu jde o jedinečnou nabídku, s interiérem, který nemá obdoby a který nabízí největší prostornost ve své kategorii. C3 Aircross s programem Citroën Advanced Comfort® je inovativní a nabízí větší prostornost, modularitu a objem zavazadlového prostoru.

Prostornost: vyšší tvar vozu C3 Aircross mu zajišťuje největší prostornost v segmentu a mimořádný komfort: 5 míst s velkým prostorem pro nohy a nad hlavou. C3 Aircross je „Best in class“ z hlediska prostoru nad hlavou vepředu i vzadu, s výškou, díky níž se každý člen posádky cítí příjemně, ať už sedí na předních, či zadních sedadlech. Díky rozvoru 260 cm je vynikající rovněž prostor pro nohy.

Modularita: C3 Aircross nabízí největší modularitu ve své kategorii. Je to díky zadní lavici dělené v poměru 2/3–1/3 se sklopitelnými opěradly a sedadly, které lze jednotlivě (2 části lavice) posunout o 150 mm. Manipulace s nimi je velmi snadná. Sedadlo spolujezdce vpředu je přizpůsobitelné, lze ho překlopit a převážet tak dlouhé předměty. Jediným pohybem ruky se tak maximální délka nákladu může zvýšit na 240 cm.

Objem zavazadlového prostoru: cestující nejsou omezeni, pokud jde o zavazadla, protože vůz C3 Aircross se může pochlubit největším zavazadlovým prostorem ve svém segmentu a snadnějším přístupem díky širokému vstupu, velkým 5. dveřím a nízkému prahu. Jeho příkladný objem 410 litrů se může díky posuvné lavici (v maximální poloze vepředu) zvětšit na 520 litrů, po sklopení zadních sedadel je celková kapacita 1289 litrů. Praktický Citroën C3 Aircross je také opatřen zatažitelným krytem zavazadlového prostoru, který lze vertikálně uložit za zadní sedadlo, aby bylo možné převážet vysoké předměty. Dalším šikovným prvkem umožňujícím získat rovnou podlahu i se sklopenými opěradly zadních sedadel je podlaha zavazadlového prostoru, která má dvě možné polohy.

 

PANORAMATICKÉ OTEVÍRATELNÉ STŘEŠNÍ OKNO

Nový Citroën C3 Aircross, který působí jako zdroj pohody a svěžesti, si velmi zakládá na příjemné prosvětlené atmosféře, která vládne v kabině. Pro vůz C3 Aircross je typická především velká boční prosklená střecha umožňující výhled v úhlu 360° a vynikající jas. Dojem zesiluje uklidňující vzhled zadních postranních okének, které zdobí sítotisk vyvolávající dojem žaluzií, který v interiéru vytváří nevídanou hru stínů a světel. C3 Aircross nabízí rovněž úchvatný pohled na oblohu přes střešní okno, které lze otevřít a současně je zcela panoramatické. Tento prvek výbavy je v segmentu B SUV naprosto jedinečný. Okno má elektrické sekvenční ovládání a honosí se velkými rozměry (délka vnitřního prosklení je téměř 1 metr), je opatřeno protisluneční clonou a světelnou lištou z LED diod. Dalším způsobem, jak upravit úroveň jasu v interiéru, jsou protisluneční clony na zadních bočních oknech. Citroën C3 Aircross poskytuje mimořádný pocit volnosti, ať už je střešní okno otevřené, nebo zavřené. Každá cesta se tak stává jedinečným zážitkem.

 

DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY

Další podstatnou složkou přispívající ke komfortu na palubě jsou odkládací přihrádky. Nový Citroën C3 Aircross je velmi praktický a nabízí velkou řadu úložných prostor. Přihrádky jsou velmi důmyslné a mnoho z nich plní konkrétní účel. Středová konzola je určena pro uložení smartphonu do speciální dokovací stanice s bezdrátovým nabíjením. Osvětlená a chlazená přihrádka před sedadlem spolujezdce pojme láhev o obsahu 1,5 litru, která se vejde rovněž do přihrádek v obou předních dveřích. Před spolujezdcem je na palubní desce umístěná otevřená mělká přihrádka určená na drobné předměty (klíče, pera, mince ...). Cestující vzadu mají k dispozici další odkládací přihrádky: středové sklopné opěradlo nabízí držáky nápojů a je rovněž opatřeno otvorem umožňujícím přepravu dlouhých předmětů.

 

KOMFORT BY CITROËN

Nový Citroën C3 Aircross, který je věrný DNA značky a programu Citroën Advanced Comfort®, využívá veškeré know-how značky a řidiči i posádce poskytuje optimální komfort cestování. Cílem je, aby každá cesta v C3 Aircross byla co nejpříjemnější. Vůz odfiltrovává veškeré nerovnosti a posádka se v těm cítí jako v bavlnce. Příkladný komfort vozu C3 Aircross je vidět v:

- komfortních sedadlech, která jsou široká a velkorysá

- komfortním odpružení ve všech jízdních podmínkách, které je pro Citroën typické

- komfortní izolaci, s dokonale propracovanou akustikou.

 

 

TECHNOLOGIE USNADŇUJÍCÍ ŽIVOT

 

12 UŽITEČNÝCH PODPŮRNÝCH PRVKŮ ŘÍZENÍ

Nový Citroën C3 Aircross, který se od počátku svého vzniku řídil programem Citroën Advanced Comfort®, dbá rovněž na plynulé a snadné řízení. Klade proto důraz na intuitivní technologie, které zajistí klid a bezpečnost jízdy a zahrnují celou řadu podpůrných prvků řízení a bezpečnostních technologií, jejichž společným působením je každá cesta jednodušší a bezpečnější:

Hands-free přístup a startování: umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile se řidič přiblíží k vozu, auto ho rozpozná.

Head-up displej s barevným zobrazením: díky němu má řidič neustále k dispozici informace potřebné k řízení ve svém zrakovém poli. Aniž by musel spouštět oči ze silnice, jsou tyto údaje (rychlost vozu, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti…) neustále barevně promítané na výsuvný panel na předním skle.

Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision: pro větší výhled a snadné manévrování. Zadní kamera přenáší na dotykový 7" displej pohled na zadní část vozu s barevnými čárami upozorňujícími na vzdálenost od překážky. Na displeji se zobrazí rovněž okolí vozu snímané shora v úhlu 180°.

Park Assist: pro klidné, snadné a bezpečnější parkování. Jde o aktivní systém, který usnadňuje podélné parkování i parkování do řady. Systém pomůže po aktivaci řidiči najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování. Řidič ovládá pouze pedál plynu a brzdy.

Nouzové automatické bzrdění Active Safety Brake: se zvukovou a vizuální výstrahou. Systém snižující riziko kolize s překážkou vepředu díky brzdění namísto řidiče. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje překážky, jako jsou například vozidla jedoucí ve stejném směru nebo stojící vozidla. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud je detekováno riziko kolize. Je-li zjištěnou překážkou stojící vůz, nesmí rychlost vozu překročit 80 km/hod., v případě chodce 60 km/hod.

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: předchází rizikům spojeným s ospalostí nebo nepozorností řidiče při rychlosti nad 60 km/hod. Pokud vůz přejede bílou plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutí směrového světla, spustí počítač systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a kontrolkou ve zpětném zrcátku.

Systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.

Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí: průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Tato rychlost může být nastavena do tempomatu nebo omezovače rychlosti.

Automatické přepínání dálkových světel: pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak) podle okolního světla a provozu.

Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.

Coffee Break Alert: systém, který vyzve řidiče, aby si po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 70 km/hod. udělal přestávku.

Grip Control® + Hill Assist Descent: pro kontrolu nad mobilitou a rychlostí na všech typech silnice i na strmém svahu.

 

4 TECHNOLOGIE KONEKTIVITY PRO KONTINUITU MEZI PŘÍSTROJI ZÁKAZNÍKA A JEHO VOZEM

Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross nabízí pro plynulejší jízdu a stále intuitivnější funkce neustálou kontinuitu a infotainment. Používá k tomu 7" dotykový displej, který je považovaný za centrum ovladačů vozu (klimatizace, rádio, telefon, navigační systém). K tomu, aby byl vůz C3 Aircross prodlouženou rukou řidiče a zůstal stále připojený, slouží:

 

Bezdrátové nabíjení telefonu s vyhrazenou přihrádkou. Toto nové zařízení umožňuje indukční nabíjení široké škály chytrých telefonů a zařízení kompatibilních se standardem Qi. Používá se dobíjecí podložka zabudovaná do odkládací přihrádky vytvořené pro tento účel ve středové konzole. Díky tomuto zařízení je možné se vyhnout fyzicky a esteticky překážejícím kabelům. Bezdrátový přenos elektrické energie se opírá o princip magnetické indukce.

Funkce Mirror Screen s technologiemi Android Auto, Apple Car Play a MirrorLink® vám umožní bezpečně využívat multimediálního obsahu a aplikací vašeho smartphonu, které se duplikuje a ovládá přes 7palcový dotykový displej.

CITROËN Connect Nav, 3D on-line navigace s hlasovým ovládáním /není v češtině/. Tato navigace nové generace je spojená s webovými službami, jako je TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravní situaci v reálném čase, umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, o počasí a lokálním vyhledáváním bodů zájmu. Uživatelé ocení rovněž možnost upozorňování na nebezpečné úseky /není dostupné v ČR/.

CITROËN Connect Box s balíčky Pack SOS a Assistance. Tato služba (nebo tísňové volání) vás spojí se specializovanou asistenční platformou umožňující zavolat odbornou pomoc v případě poruchy nebo nehody.

 

Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je mrštné ve městě, ale nabízí také all-road schopnosti umožňující uniknout z každodenní reality, splňuje tedy požadavky moderního životního stylu. Toto nové SUV s přívlastkem „people minded“ je plně přizpůsobitelné a vyhovuje dnešním motoristům a jejich novým potřebám. Nabízí charakter, komfort a nebývalý prostor. Kompaktní SUV nové generace se bude vyrábět v továrně ve španělské Zaragoze a na evropský trh bude uvedeno ve druhé polovině roku 2017 (v závislosti na trhu). Ceny bude oznámeny v červenci.

 

NOVÉ KOMPAKTNÍ CITROËN C3 AIRCROSS

TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Délka: 415 cm

Šířka: 176 cm

Výška: 164 cm

Rozvor: 260 cm

Objem zavazadlového prostoru: 410–520 l

Zprávy z Businesscentra

NOVÝ CITROËN C4 X & NOVÝ ELEKTRICKÝ CITROËN Ë-C4 X, KTERÝ V SOBĚ SPOJUJE ELEGANCI FASTBACKU, KULTIVOVANOST PROSTORNÉHO ČTYŘDVEŘOVÉHO VOZU A PŘÍSTUP SU

05. 09. 2022
  • Citroën představuje novou, elegantní, atraktivní a cenově dostupnou alternativu ke klasickým hatchbackům a SUV střední velikosti.
  • Nový Citroën C4 X a Citroën ë-C4 X v sobě spojují eleganci siluety fastbacku, moderní přístup SUV a s délkou 460 cm nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu.
  • Tato novinka významně přispěje k růstu mezinárodních prodejů značky Citroën.
  • C4 X a ë-C4 X nabízejí díky intuitivnímu rozhraní infotainmentu MyCitroën Drive Plus, které se poprvé objevilo v novém Citroënu C5 X, nejnovější úroveň konektivity.
  • ë-C4 X nabízí s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k dojezd podle WLTP až 360 km a rychlé dobíjení 100 km/10 min při 100 kW DC.
  • Vozy kladou důraz na prostornost a celkově klidný zážitek, k čemuž přispívá velkorysý prostor pro kolena ve 2. řadě, velký zavazadlový prostor o objemu 510 litrů a elektrický pohon, který umožnuje nepřetržitý přístup do městských zón v tichosti a bez vibrací.
  • Oba vozy vynikají komfortem na palubě díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort®.
  • Mezi dostupné motory (v závislosti na trhu) patří tři benzinové motory Citroën PureTech a jeden dieselový motor, jakož i 100% elektrický motor pro ë-C4 X, který bude na řadě evropských trhů nabízen exkluzivně.    

NOVÝ CITROËN Ë-BERLINGO UŽITKOVÝ RODINNÝ VŮZ NABÍZÍ POHODLÍ A SVOBODU

13. 01. 2022

V roce 1996 se stává Berlingo jedním z prvních rodinných vozů určených především pro volný čas. CITROËN nyní rozšiřuje svoji nabídku o elektrickou verzi tohoto modelu. CITROËN ë-Berlingo je velmi praktický vůz s maximálně variabilním interiérem a velkým přepravním prostorem.
Nový CITROËN ë-Berlingo ocení zejména lidé vyznávající aktivní život, kterým není lhostejná otázka životního prostředí. Bez ohledu na věk najdou v Berlingu ideálního a všestranného partnera, který je naprosto bezpečně doveze za veškerými volnočasovými aktivitami.

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace.

10. 01. 2022

Stát zaplatí podnikatelům část elektromobilu. Spustí nové dotace - Seznam Zprávy

 

CITROËN PŘIDÁVÁ ELEKTRICKOU VERZI ë-Berlingo

15. 11. 2021

ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI, ABY TAK REAGOVAL NA NOVÁ OČEKÁVÁNÍ SVÝCH ZÁKAZNÍKŮ