777 006 216
Navigace

Citroën spustil české virtuální muzeum značky

Muzeum začíná u Citroënu 10 HP Type A z roku 1919 a pokračuje přes spoustu modelů, konceptů a závodních vozů během dekád až k aktuálnímu C3 Aircross z roku 2018. Prezentace každého vozu je výborně zpracována. Auto je k prohlédnutí ze všech úhlů 360° pohledem, ale nechybí ani detailní fotografie nebo snímky od samotných majitelů. Podobně je zabírán i interiér, po kterém se lze rozhlížet myší, případně dotykem na mobilních zařízeních.

U každého auta začne také hrát hudba z jeho éry a celkově je zvuk podstatnou součástí prohlídky. Auto si lze nastartovat, ale k mání jsou i charakteristické zvuky daného modelu od zavírání dveří přes cvakání přerušovače blinkrů až po klakson.

Kdo by neměl dost, může si přečíst hromadu psaného materiálu, nahlížet do technických specifikací nebo si otevřít dobové brožury, reklamy a prospekty. Muzeum je najdete na adrese http://citroenorigins.cz/cs.

Zprávy z Businesscentra

AdBlue® na čerpacích stanicích

24. 08. 2019

Řidiči osobních auto, užitkových, kamionové dopravy, autobusů a autokarů mají na vybraných čerpacích stanicích k dispozici AdBlue. Je to mimořádně čistý roztok speciálně vyvinutý pro dieselové motory se systémem SCR.

 

 

KATALOG RÉTROMOBILE

13. 02. 2019

U příležitosti stého výročí založení vydává Citroën speciální sběratelský katalog s vybranými 30 vozy zastupujícími 100 let historie značky. Výborná příležitost, jak si udělat nádhernou cestu v čase! Užijte si čtení…

EU rozhodla o razantním snížení emisí u aut

10. 10. 2018

Osobní automobily vyráběné v Evropské unii od roku 2030 by měly vypouštět o 35 procent méně oxidu uhličitého než v roce 2021, dodávky pak o 30 procent méně, uvedlo v úterý večer na Twitteru rakouské předsednictví EU. Po 13 hodinách jednání se na tom v Lucemburku v úterý pozdě večer dohodli ministři životního prostředí členských zemí.